De laatste tijd komen verschillende merken met allerhande nieuwe bolides. Zo komt binnekort Volkswagen met hun nieuwe Golf R20T, een waardige tegenstander voor de rest en geweldige opvolger van de R32.
Om de concurrentie met de Ford Focus RS, Mazda 3 MPS en andere topmodellen aan te gaan heeft Volkswagen nu de R20T in het arsenaal. Vergis je niet want de auto is nog steeds in productie en in testfase. De originele launch staat pas gepland voor eind dit jaar ergens. Je kunt jezelf afvragen, waarom nog race modellen in deze huidige tijd, maar als anderen het doen kan je zelf niet onderdoen zeg ik altijd. De 270 PK sterke 2.0 liter turbo doet nu de sprint van 0-100 in 6 seconden ongeveer, dewelke onmogelijk is zonder zijn 4-wiel aandrijving. Heel subtiel op de fotos is te zien dat er TDI op de koffer plakt, een trukje om de meesten te doen denken dat het een gewone wagen is maar niets is minder waar want hij heeft 2 middenlopende uitlaatbuizen, net als de vorige R32.
Volkswagen beweert ook dat het verbruik zou moeten gedaald zijn t.o.v. de R32, vermits de R32 zoals de naam het zegt een 3.2 liter is zonder turbo, kan je al raden hoeveel verbruik dit inhield (meer dan 10 liter dus). Nu zou hij al zijn dorst moeten lessen met ruwe 9 liter waarschijnlijk al is dit nog te zien in latere testcijfers.
Vermits het nu ook een 2 liter meer is, zal het unieke geluid van de R32 verdwijnen, maar een 2 liter turbo heeft ook zijn charmes, al maakt een turbo het meestal wel wat minder rasecht zoals de goede oude VTEC's van vroeger. Qua rijtaks is dit model een pak voordeliger dan de R32, en zal het samen met zn grote broer de Audi S3 met 265 PK, het segment wagens voor sportieve chauffeurs aanvullen.
Bron: www.autoweek.nl
activelink: other






